icon-news

Młodzi fabrykanci i nowy pomysł na ciekawe warsztaty

Aktualności 18.02.2022

Blisko 180 uczniów z tarnogórskiej „dziewiątki” bierze udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych historii fabryki mydła J. Lukaschika, która do 1954 r. funkcjonowała w kompleksie naszych budynków. W zajęciach, które poprzedzają prelekcja i zwiedzanie dawnej siedziby fabryki, gdzie mieści się dziś m.in, Hostel Młotek i Perlik, biorą udział uczniowie z klasa I-VII.

Ich głównym zadaniem jest stworzenie pudełka najsłynniejszego wyrobu fabryki Lukaschika tj. mydła „Młotek i Perlik”. Uczniowie przychodzą do nas w grupach ok. 20-osobowych, tak aby zajęcia były prowadzone w komfortowych i bezpiecznych warunkach. W czasie prelekcji uchylamy rąbka tajemnicy, nie tylko o „Młotku i Perliku”, ale także o pobycie w naszej kamienicy szkockich żołnierzy z „Czarnej Straży”.

Pomysł na warsztaty w takim kształcie to wspólna inicjatywa SP nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Zadanie, zorganizowane w ramach półkolonii „Akcja Zima 2022” zostało sfinansowane ze środków tarnogórskiego magistratu.

Zapraszamy wszystkie tarnogórskie szkoły do współpracy (smzt@kopalniasrebra.pl)

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem