Imprezy integracyjne

Organizacja imprez integracyjnych, biesiad, koncertów

Teren wokół Kopalni Srebra idealnie nadaje się na zorganizowanie wszelkiego rodzaju imprez plenerowych. Do dyspozycji jest teren pomiędzy parkingiem a ekspozycją maszyn parowych. Przestrzeń ta jest dogodna do rozłożenia namiotów. Posiadamy także przyłącze prądu o mocy do 5 kV.

Dogodna lokalizacja z dala od miejskiego zgiełku podnosi atrakcyjność przedsięwzięć organizowanych na naszym terenie.

Teren ekspozycji maszyn parowych przeznaczony jest do organizacji wydarzeń o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, takich jak gry terenowe i zajęcia grupowe typu team building. Do dyspozycji jest również koło wodne do płukania kruszcu, które idealnie nadaje się jako element gry terenowej. Przestrzeń wewnątrz ekspozycji maszyn parowych idealnie nadaje się na plenerowe przedstawienia teatralne. Do wykorzystania jest również Mała Kolej Skansenowa, która może stać się elementem organizowanego wydarzenia.

Organizacja konferencji, spotkań biznesowych

W budynku Kopalni znajduje się w pełni wyposażona, klimatyzowana sala kinowo- konferencyjna mogąca pomieścić ok. 100 osób (istnieje możliwość zwiększenia liczby miejsc).

Sala wyposażona jest w pulpit z dostępem do systemu nagłaśniającego oraz rzutnika multimedialnego. Zamontowane jest również oświetlenie sekcyjne przystosowane do projekcji wideo i prezentacji multimedialnych.

Organizacja wystaw, kameralnych koncertów

W budynku Kopalni Srebra znajduje się pięknie oświetlona powierzchnia ekspozycyjna z możliwością organizacji wydarzeń typu wernisaż lub standing party. Istnieje możliwość wynajmu powierzchni wystawienniczej dla celów organizacji promocji lub kameralnych koncertów. Atrakcyjne otoczenie pozwala na przygotowanie spotkań biznesowych. Sala posiada doskonałą prezencję, która podniesie rangę takiego przedsięwzięcia.

Industriada

Cyklicznie co roku, w drugą sobotę czerwca, Kopalnia Srebra bierze udział w największym w Polsce festiwalu poświęconym zabytkom techniki - INDUSTRIADZIE. W ramach tego święta na terenie Kopalni i Skansenu Maszyn Parowych organizowane są różnego rodzaju pokazy, konkursy czy warsztaty tematyczne. Atrakcje skierowane są do szerokiego grona odbiorców, od dzieci i młodzieży, dla których przygotowywane są warsztaty artystyczne i muzyczne, po pasjonatów techniki, którzy mogą podziwiać modele maszyn parowych. W tym dniu staramy się również wprowadzić dodatkowe atrakcje w postaci inscenizacji pokazu pracy historycznych gwarków.

Organizacja sesji ślubnych

Teren skansenu maszyn parowych doskonale sprawdza się jako plener sesji zdjęciowych, zarówno ślubnych, jak i rodzinnych czy okolicznościowych. Stare maszyny parowe i parowozy okazale prezentują się na fotografiach.

1/6

Gry terenowe i atrakcje pod ziemią

Surowe warunki panujące w Kopalni Srebra pozwalają poczuć klimat dawnej górniczej pracy. W komorach istnieje możliwość organizacji różnego rodzaju pokazów lub zabaw o charakterze edukacyjnym i zręcznościowym.

2/6

Gry terenowe i atrakcje pod ziemią

Jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji jest pokaz pracy dawnych górników. Inscenizacja ta ukazuje trud górniczego fachu. W czasie prezentacji widzowie są angażowani w prace wydobywcze i zaznajamiani z technikami pozyskiwania urobku.

3/6

Gry terenowe i atrakcje pod ziemią

Wyjątkową atrakcją, która może urozmaicić zwiedzanie Kopalni Srebra jest spotkanie ze Skarbnikiem. W czasie inscenizacji dobry duch podziemi opowiada turystom legendy i historie związanie z górnictwem tarnogórskim.

4/6

Gry terenowe i atrakcje pod ziemią

Niecodzienną atrakcją jest także fabularyzowane zwiedzanie podziemi, czyli spotkanie z postaciami, które w historii rozwoju przemysłu Tarnowskich Gór i Górnego Śląska odegrały bardzo dużą rolę.

5/6

Gry terenowe i atrakcje pod ziemią

W komorach Srebrnej i Zawałowej oraz na przystani Szczęść Boże jest do wykorzystania duża przestrzeń, która doskonale nadaje się do organizacji wydarzeń sportowych (trening podziemny).

6/6

Gry terenowe i atrakcje pod ziemią

Istnieje także możliwość zorganizowania biegu z podziemi na powierzchnię przedziałem schodowym (40,5 m). Uczestnicy tej niecodziennej sportowej rywalizacji muszą w jak najkrótszym czasie pokonać ponad 200 stopni. Na poziomie „0“ mierzony jest nie tylko czas przebiegu, ale także tętno.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem