icon-news

Nowe strony obiektów UNESCO

Aktualności 18.01.2018

Od tej pory żaden turysta nie powinien już mylić nazw tarnogórskich tras podziemnych wpisanych w ubiegłym roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. O tym, że kopalnia to nie to samo co sztolnia, turyści dowiedzą się m.in. z uruchomionych właśnie stron internetowych tych obiektów. To jednak nie koniec nowości.

www.kopalniasrebra.pl          www.smzt.pl          www.sztolniapstraga.pl          

Prace projektowe trwały 5 miesięcy. Oprócz stron dla Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, nową witrynę stworzono także dla zarządzającego tymi obiektkami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Znajdują się na nich przydzielone Tarnowskim Górom logo wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Do tej pory szczegółowe informacje o zwiedzaniu Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, znajdowały się pod jednym adresem – kopalniasrebra.pl. Wpis tych zabytków na Listę światowego dziedzictwa UNESCO przyspieszył od dawna planowane zmiany w kwesti nie tylko uruchomienia nowych stron, ale także przyporządkowania im oddzielnych adresów.

Zaproponowaliśmy, aby kopalnia i sztolnia miały oddzielne strony interentowe, tak aby turyści – po pierwsze, nie mylili więcej tych obiektów. Po drugie otrzymali kompletne informacje dotyczące zwiedzania, dostępnych atrakcji, możliwości dojazdu i historii – mówi Grzegorz Rudnicki szef marketingu w SMZT.

Nową witrynę otrzymało także Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. „Instytucja ta nie tylko zarządza kopalnią i sztolnią, ale prowadzi również działalność kulturotwórczą, edukacyjną i badawczą oraz prowadzi własną bazę noclegową. – dadaje Rudnicki.

Produkcję stron zlecono tarnogórskiej firmie Vintal, która wygrała ogłoszony przez SMZT konkurs ofert. Efektem prac koncepcyjnych była decyzja o stworzeniu trzech stron internetowych, które tworzą jedną całość, pozostając niezależne od siebie. W efekcie kilkumiesięcznej pracy całego zespołu powstało rozwiązanie uszyte na miarę, dopasowane do potrzeb i oczekiwań zarówno klienta, jak i użytkowników końcowych, czyli odwiedzających stronę – wyjaśnia szefowa firmy Vintal Katarzyna Klimaj.

Nowe strony to nie tylko promocja obiektów podziemnych i bogatej działalności SMZT. To także promocja innych tarnogórskich atrakcji i niektórych miejsc światowego dziedzictwa. Chodzi m.in. o Park Miejski, Park Repecki, Park Kunszt czy Hałda Popłuczkowa. Wszystkie strony są ujednolicone i ze sobą skorelowane oraz łatwo z nich przenieść się na przygotowany przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry wraz z wpisem na listę UNESCO portal: unesco.tarnowskiegory.pl

„Priorytetem dla nas było to, aby strony były szybkie, nowoczesne a przede wszystkim zgodnie z najnowszymi standardami User Experience – niezależnie od urządzenia z jakiego się korzysta.” – mówi Katarzyna Klimaj z firmy Vintal.

„Projekt jest rozwojowy. Stronę można rozbudować np. o system rezerwacji. Pracujemy nad tym rozwiązaniem, aby jeszcze przed sezonem letnim uruchomić internetowy system rezerwacji zwiedzania i unowocześnić system obsługi turysty w obiektach.” – tłumaczy Grzegorz Rudnicki.

Strony będą wkrótce dostępne w trzech wersjach obcojęzycznych. SMZT planuje w przyszłości przetłumaczyć treści stron także na język czeski.

Projekt nowych stron internetowych jest współfinansowany ze środków powiatu tarnogórskiego. Pozostałą część kosztów pokryło Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Projekt nowych stron internetowych jest współfinansowany ze środków powiatu tarnogórskiego. Pozostałą część kosztów pokryło Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. (smzt)

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem