icon-news

CzT: Fagot, instrument dęty drewniany, wykład interaktywny

Wydarzenia 18.06.2019

Nadszedł czas na nasze kolejne, comiesięczne spotkanie z cyklu Czwartków Tarnogórskich. Tym razem odbiegniemy dosyć daleko od naszych zwyczajowych tematów historycznych i industrialnych, mamy zamiar za to zaproponować Państwu obcowanie z żywą muzyką z odrobiną wyglądu w życie codzienne orkiestry symfonicznej i warsztatu pracowników takich instytucji.

Spotkanie nr 369, jak wspominaliśmy ostatnio z ogromną dumą, spotykamy się z Państwem już od 65 lat, a nasza inicjatywa od wielu lat jest żelaznym punktem pejzażu kulturalnego Tarnowskich Gór.

Tym razem odbiegniemy dosyć daleko od naszych zwyczajowych tematów historycznych i industrialnych, mamy zamiar za to zaproponować Państwu obcowanie z żywą muzyką z odrobiną wyglądu w życie codzienne orkiestry symfonicznej i warsztatu pracowników takich instytucji.

Chcielibyśmy wobec tego z ogromną przyjemnością zaprosić Państwa na prelekcję pana Jana Wiśniowskiego, fagocisty, muzyka Filharmonii Częstochowskiej, stałego współpracownika Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, tarnogórzanina.

Pan Jan wprowadzi nas w sekrety gry na fagocie, instrumencie odrobinę dla nas, zwykłych zjadaczy chleba, nieznanym, opowie o dniu roboczym filharmoników, nauczy nas robić stroiki do fagotu. Na koniec każdy z nas otrzyma na pamiątkę niewielki, acz bardzo sympatyczny prezencik. Brzmi intrygująco, prawda?

Zapraszamy gorąco, będzie jak zawsze arcyciekawie, to możemy z ręką na sercu zagwarantować!!! ?

P.S. To będzie nasz ostatni wykład w sezonie 2018-2019, spotkamy się z Państwem ponownie po wakacjach, wypoczęci, pełni energii, z serią nowych tematów i prelegentów, którzy pomogą nam zrozumieć i docenić nasze tarnogórskie i śląskie dziedzictwo.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca o 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, I piętro, sala 105, wstęp wolny

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem